Kupno nowego domu od dewelopera – czy warto?
Na przestrzeni ostatnich kilku lat można zaobserwować ogromne zmiany na polskim rynku nieruchomości. Przeobrażeniu uległ krajobraz polskich wsi, małych miasteczek oraz ogromnych aglomeracji.
Rozrastający się rynek nieruchomości
Jak grzyby po deszczu wyrastają zupełnie nowe dzielnice. Mowa zarówno o dużych miastach jak i miasteczkach. Polska wieś również prezentuje się zupełnie inaczej niż jeszcze 30 lat temu. Możemy zapomnieć o starych, drewnianych domach pamiętających jeszcze czasy przedwojenne. Dzisiaj polska wieś wygląda jak dobrze zadbane przedmieścia. Wzrost na rynku nieruchomości dotyczy zarówno wielkich aglomeracji jak Warszawa, jak również mniejszych ośrodków miejskich.
Mieszkania na sprzedaż
Weźmy pod uwagę Zieloną Górę, miasteczko znajdujące się na tak zwanych ziemiach odzyskanych. Bliskość niemieckiej granicy to niewątpliwy plusów. Jest to czynnik przyciągający nowych mieszkańców zarówno z okolicznych wsi jak i z dalszych terenów polski. Nieruchomości z powodzeniem można szukać zarówno na rynku pierwotnym jak i wtórnym. Rynek wtórny to przede wszystkim mieszkania zlokalizowane w wielkiej płycie. Na uwagę zasługują również przedwojenne kamienice. Jeśli ktoś szuka kameralnego mieszkania z tak zwaną „duszą“ to Zielona Góra jest idealnym miejscem do poszukiwań. Jeśli ktoś lubi ciszę, spokój, docenia również życie pośród zieleni to nowe domy na sprzedaż w Zielonej Górze mogą okazać się idealnym wyborem do rozpoczęcia poszukiwań. Szczególnie interesujące są przedwojenne wille. Przepiękna architektura, dbałość o detale a przede wszystkim przestrzeń to coś czego nie znajdziemy w nowoczesnym budownictwie.
Kupno domu od dewelopera
Choć z drugiej strony nie można jednak zaprzeczyć temu, że kupno domu od dewelopera też nie jest złym pomysłem gdy interesują nas gotowe rozwiązania. Do wyboru mamy zarówno domy wolnostojące jak i te w zabudowie bliźniaczej – warto wejść na stronę https://amarodeweloper.pl/kontakt/, zapoznać się z ofertą deweloperów i zadzwonić w razie bardziej szczegółowych pytań. Teraz warto postawić pytanie na jakim poziomie kształtują się ceny za jeden metr kwadratowy. Wszystko uzależnione jest od tego czy interesuje nas rynek pierwotny czy wtórny. Jeśli chodzi o ten pierwszy to ceny w Zielonej Górze za 1 mkw kształtują się na poziomie 5 tys. zł. Jak widać miasto to, nie należy do do najdroższych. Daleko mu do warszawskich cen gdzie za jeden metr kwadratowy mieszkania na rynku pierwotnym trzeba zapłacić aż 11 tys. zł! Na rynku wtórnym zapłacimy jeszcze mniej, około 3500 zł za 1 mkw. Zielona Góra to nie tylko dobre miejsce do życia. To również dobre miejsce dla tych, którzy chcą inwestować. Miasto jest prężnym ośrodkiem akademickim, przyciągającym co roku mnóstwo studentów. Największą popularnością cieszą się mieszkania o średnim metrażu 50 mkw na rynku pierwotnym. Wielu z nas z pewnością słyszało o pojęciu pato-deweloperki. Dlatego też dobrze gdy popytamy wśród znajomych o opinie na temat danego dewelopera na Zielonogórskim rynku. Znajomy, zaufany deweloper to gwarancja udanej inwestycji na szereg długich lat.