Mezoterapia czyli profilaktyka starzenia
Zabieg mezoterapii igłowej polega na wstrzykiwaniu za pomocą bardzo cienkiej igiełki do głębokich warstw skóry korzystnych substancji. Mają one charakter przede wszystkim nawilżający, rewitalizujący i zapobiegają starzeniu. Dobiera się je indywidualnie, w zależności od potrzeb poddającej się zabiegowi osoby. W efekcie cera staje się gładsza, wygląda zdrowiej i młodziej. Jest bardziej napięta, jędrna. Zyskuje naturalny blask. Zmarszczki wygładzają się. Widoczne i trwałe efekty osiąga się już po serii kilku zabiegów, które cechuje znikoma inwazyjność. Chcesz dowiedzieć się więcej? Odwiedź link, gdzie znajduje się artykuł o mezoterapii igłowej.
Dla kogo zabieg mezoterapii?
Mezoterapia skóry twarzy jest polecana już młodym kobietom w przedziale wiekowym 25-30 jako profilaktyka starzenia się skóry. Znajduje się ona w ofercie każdego dobrego gabinetu medycyny estetycznej. Chętnie korzystają z niej znane modelki czy aktorki. Do grona jej zwolenniczek zaliczają się np. Cindy Crawford oraz Jennifer Aniston.
Przeciwwskazania
Warto jednak pamiętać o liście przeciwwskazań do tego zabiegu. Znajdują się na niej m.in. miesiączka, ciąża i okres karmienia piersią, alergia na którykolwiek ze składników wstrzykiwanego preparatu, infekcje skórne, oraz stany zapalne, zarówno wirusowe, jak i grzybicze, a przede wszystkim opryszczka, skłonności do powstawania blizn, przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych tzw. antagonistów witaminy K, choroby nowotworowe w trakcie leczenia, cukrzyca oraz małoletni wiek, poniżej 6 lat.
Bezpośrednio po zabiegu
Nie jest to zabieg bolesny, dodatkowo można liczyć na zastosowanie żelu znieczulającego. Bezpośrednio po nim na skórze zostają niewielkie ślady, które znikają samoczynnie w ciągu doby. Czasami tworzą się mikroskopijne zsinienia po nakłuciach. Potrzeba kilku dni, by przestały być widoczne, przy czym dają się łatwo zamaskować makijażem, zatem w żaden sposób nie wyłączają z życia zawodowego czy społecznego.
Jak powinna wyglądać pielęgnacja skóry?
Bezpośrednio po zabiegu zalecany jest masaż, aby substancje rozprowadzić równomiernie. Następnie należy zadbać o używanie odpowiednich, łagodnych i regenerujących kosmetyków. One również powinny dostarczać skórze solidnej dawki korzystnych substancji oraz witamin. Warto pamiętać, że właściwa pielęgnacja skóry pomiędzy poszczególnymi zabiegami ma bardzo duże znaczenie. Najlepiej skonsultować się w tej kwestii z lekarzem medycyny estetycznej, który wyda indywidualne zalecenia.
Nie zapominajmy o dekolcie
Warto poddać się także mezoterapii dekoltu. Dzięki temu twarz będzie tworzyć harmonijną całość z tą częścią ciała. Należy mieć na uwadze, że wszelkie kontrasty w obrębie skóry prezentują się mało estetycznie. Forma i specyfika zabiegu jest w tym przypadku identyczna jak poprzednio. Cechują go mała bolesność i znikoma inwazyjność. Zawartość preparatu może się oczywiście różnić, tutaj znów lekarz powinien dobrać substancje indywidualnie.