Uber – jakie auto wybrać?
Wielu kierowców rozpoczyna zarobkowanie na aplikacjach taksówkowych, korzystając z własnego środku transportu. Niektórzy postanawiają wypożyczyć pojazd od partnera flotowego. Niejeden kierowca zadaje sobie pytanie, czy jego pojazd nadaje się do pracy w tym charakterze.
Jakie wymagania musi spełniać pojazd, żeby mógł być zarejestrowany w UBER?
Przed rozpoczęciem pracy jako taksówkarz warto odpowiedzieć sobie na pytanie czy będziemy korzystać z własnego pojazdu, czy chcemy go wypożyczyć od ewentualnego partnera. W tym celu należy sprawdzić jakie są wymagania samochodu pod Uber, aby zweryfikować czy nasze auto klasyfikuje się do poszczególnych opcji przejazdów. Samochód musi być minimum z roku modelowego 2010, starsze z miejsca są odrzucane. Auto musi być czterodrzwiowe bądź być minivanem, ponadto być w dobrym stanie bez uszkodzeń kosmetycznych. Pasy bezpieczeństwa i poduszki powietrzne muszą być w dobrym stanie. Auto powinno być sprawne, wytrzymałe i niezawodne. W 2020 r. przeprowadzono ranking najlepszych pojazdów do pracy w UBER, na liście znalazły się: Peugeot Model 301 Diesel, Volkswagen Vento TDI, Hyundai Grand i10 Sedan, Chevrolet Beat Notchback, Dodge Attitude, Mazda 2 Sedan, Ford Figo i Toyota Yaris R. UBER kategoryzuje świadczone usługi na: VAN, Selecet i UberX.
W jaki sposób uzyskać dofinansowanie UBERA?
Agencje motoryzacyjne przyjmują coraz częściej Plan Ubera jako swoją strategię sprzedaży. Kredytobiorca od razu może oferować swoje usługi w firmie transportowej UBER. W agencjach motoryzacyjnych możemy nabyć samochód, przy minimalnym procencie zaliczki. Zakład oprócz niskiej wpłaty wstępnej i dostosowanych pod klienta płatności miesięcznych, pomaga wybrać optymalną wersję pojazdu.
Jakie czynniki wpływają na wybór pojazdu do pracy dla aplikacji taksówkowych?
Kierowca powinien wziąć pod uwagę przede wszystkim maksymalizację zysków z prowadzonej działalności. Najważniejsze czynniki to:
- koszt przejechania jednego kilometra;
- koszty związane z zadbaniem o jakość świadczonych usług.
Kierowca powinien potrafić właściwie prowadzić rachunek finansowy, dzięki czemu będzie w stanie obliczyć rentowność prowadzonej działalności. Prowadzący pojazd powinien wliczyć w koszty kwoty przeglądów w SKP i ubezpieczeń. Trzeba brać pod uwagę cenę paliwa, jak też koszty eksploatacyjne, związane z zużyciem auta, które będziemy w stanie zaplanować oraz właściwie wyliczyć. Kierowca powinien mieć świadomość, że nie powinien dążyć do całkowitej minimalizacji kosztów, która wiązać się będzie bezpośrednio z obniżeniem jakości świadczonych usług. Zakładanie własnej działalności nie jest jednak zawsze wymagane. Podczas współpracy z firmą OnlyGo, mieszczącą się w Krakowie przy ul. Sołtysowskiej 1, nie jest konieczne prowadzenie działalności, więcej na temat partnera Uber, Bolt i FreeNow można znaleźć na stronie onlygo.pl lub pod numerem telefonu: 797415722.
Biorąc pod uwagę wszystkie czynniki przyszły kierowca staje przed pytaniem, jakie auto powinien w takim razie wybrać.
Samochód powinien być tani, którego koszty eksploatacji będą niskie, mało spalać paliwa, ponadto bezawaryjny. Samochody z sinikiem diesla średnio się nadają, dużo lepszy będzie pojazd o silniku benzynowym z możliwością zasilania gazem LPG. Kierowca powinien zadbać o jakość pojazdu, ponadto o jego czystość. Każdy przejazd jest oceniany, potencjalny klient wybierze Twój pojazd, gdy masz wysokie oceny wystawione przez poprzednich podróżujących.